Stromovka - Královská obora - rozcestník

Pha7 - Stromovka110506_050

Rybníky a příroda Stromovky

Císařovy procházky, panské honitby a jiné kratochvíle urozených šlechticů jsou nám dnes známi pouze z historických pramenů. Jediným dosud žijícím svědkem císařských dob jsou však rostliny, jež po dlouhá staletí utvářejí jedno z nejkrásnějších pražských zákoutí – Královskou oboru. Ať už byla historie Stromovky jakákoliv, po všechny časy si však Královská obora zachovala své neposkvrněné přírodní scenérie, jež by jí mohly leckteré zámecké parky světa závidět. » Pokračování »

Pha7 - Stromovka

Stromovka v časech minulých

Stromovka, původně Královská obora, je majestátní zelený komplex typu anglické zahrady a se svou rozlohou bezmála 95 ha je mezi pražskými zahradami největší. Stala se nepochybně jedním z pražských symbolů. Jak šla Prahou historie, v dobách míru i válek, setkávali se zde celé generace lidí – významných i bezejmenných. Byla tichým svědkem slavných i těch méně šťastných dob českého národa a chybělo málo, aby se dočkala vlastního zániku. » Pokračování »

Pha7 - Stromovka110506_059

Stromovka po miléniu

Královská obora lidově Stromovka prošla v letech minulých opravdu pohádkovou proměnou. Jako se  ošklivé kačátko proměnilo v krásnou labuť, tak i  dnešní park nabízí rybníčky, dětská hřiště, upravené trávníky a samozřejmě příjemné hospůdky a kavárničky a také planetárium. Pojďme se podívat co se zde  v posledních letech  událo. » Pokračování »

Pha7 - Stromovka

Stromovka ve 20. století

1. polovině 20. století, zejména po vzniku republiky získala Stromovka význam celospolečenský. Stala se místem takřka kultovním. Setkávali se zde prostí Pražané, ale i pražská smetánka, obchodníci, diplomaté i hlavy pomazané. Probíhala zde řada kulturních, společenských, ale i vlasteneckých akcí a shromáždění. Stala se jakýmsi pražským korzem občanů bez ohledu na jejich společenské postavení, politickou příslušnost či vyznání. A všichni se úklonou zdravili, bavili se a bylo jim tu dobře. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: