Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.
Expozice Televizní studio v NTM
Expozice Televizní studio je stálou expozicí Národního technického muzea. Vznikla ve spolupráci s Českou televizí. Zásluhou spolupráce s Českou televizí se do Národního technického muzea dostala funkční televizní technika a technologické stojany a nábytek, které v letech 1997 až 2011 sloužily ve studiovém komplexu SK8 objektu zpravodajství na Kavčích horách pro každodenní vysílání. V poslední době se právě odsud vysílaly sportovní pořady, například vstupy do přímých přenosů fotbalu či hokeje. Celý komplex expozice je s ohledem na svůj charakter přístupný s průvodcem, který návštěvníkům názorně ukáže, jak studiová technika funguje.
Rozcestník: vše o Národním technickém muzeu – více čtěte zde
Součástí expozice budou informace na panelech a infokiosku. V expozici se několikrát v týdnu konají workshopy vedené zkušenými televizními pracovníky, kteří účastníky seznámí s funkcí jednotlivých přístrojů a prací v televizním studiu. Účastníci workshopů si postupně vyzkouší role redaktora, meteorologa, kameramana či režiséra a budou mít možnost poznat, co vše práce v televizním studio obnáší a možnosti jejího technického vybavení nabízejí. Vedle jasně nasvíceného studia půjde nahlédnout do setmělé režie, kde za režijním stolem před monitorovou stěnou sedával tým lidí, jejichž úkolem bylo ze záběrů kamer ve studiu, snímaného zvuku a řady předtočených příspěvků každodenně sestavovat zpravodajské a publicistické pořady.
A jaká technika je ve studiu k dispozici? Kromě jiného je možné natáčet s kamerami Sony BVP 500P, umístěnými na mohutných studiových stativech, zasednout za obrazovou režii Sony DME 7000 nebo zvukový mixážní pult Sony MXP 29, ve studiu a režii sledovat obraz na několika typech profesionálních monitorů Sony. Vybavení televizní střižny, kde se stříhaly reportáže natočené v terénu, reprezentují střihová jednotka Sony BVE 600, záznamové stroje Sony PVW-2800P formátu Betacam SP nebo titulkovač ASTON MOTIF XP. Skutečnou lahůdkou je vysílací automat Sony Betacart BVC-10P, který byl od roku 1990 do roku 2009 v objektu zpravodajství používán k odbavování obrazových příspěvků do vysílání zpravodajských relací. Do stroje vážícího několik set kilogramů se před vysíláním, nebo i během něj, vložily desítky videokazet Betacam SP, opatřených čárovým kódem, které stroj během zpravodajské relace postupně podle soupisky automaticky zakládal a přehrával.
Expozice Televizní studio se nachází v 3. patře budovy Národního technického muzea.
Vice informací naleznete zde
Otevírací doba
Pondělí: zavřeno, je-li v pondělí svátek: 10–18 hod
Úterý–neděle: 10–18 hod
První čtvrtek v měsíci: 10–20 hod
Vánoční svátky a Nový rok budou upřesněny samostatně.
Adresa:
Národní technické muzeum
Kostelní 42
170 78, Praha 7
GPS: 50.0975497N, 14.4250006E
GPS: 50°5’50.59″N, 14°25’30.81″E
Kontakty:
tel: 220 399 111
e-mail: info@ntm.cz
web: www.ntm.cz
Vstupné:
Plné: 190,-Kč
Snížené: 90,-Kč
Rodinné: 420,-Kč
Více informací o vstupném – klikněte zde
Bezbariérovost: Ano
Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:
Pokud cestujete prostředky městské hromadné dopravy, vystupte z tramvaje na zastávce Letenské náměstí. Nejbližší spojení metrem je do stanice Hradčanská na lince A nebo stanice Vltavská na lince C. Z obou stanic můžete pokračovat tramvají na Letenské náměstí.
Dále pak Tram: 1, 15, 25, 26, 51, 56 – zastávka Letenské náměstí
Popis hromadné dopravy v Praze
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde
Našli jste v článku chybu ? Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme
Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde
Mapa:
Nejnovější komentáře