Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.
Mezinárodní festival irské kultury v Praze 2013
Třetí ročník festivalu Irský Máj svou náplní naváže na předchozí dra ročníky. Opět se bude odehrávat ve stejný čas na stejném místě – první květnový víkend v Divadle v Celetné. Letos diváky čekají hned dvě taneční představení, jeden koncert, jedno divadelní představení, jedno literární čtení a jeden zajímavý workshop.
Na scénu se vrátí představení Pod jednou střechou, tentokráte na téma přírodní živly. Letos s rekordní účastí – 7 pražských tanečních skupin a 5 jednotlivců. Bude se i zpívat.Zároveň se můžete těšit na taneční, hudební a divadelní představení v jednom – Impulses, taneční projekt Andreje Mikulky a jeho skupiny Dance in Pulse. Toto představení v českých podmínkách doposud chybělo a díky své inovativnosti a jedinečnosti má místo i v programu Irského máje.
O divadelní složku festivalu se letos postará uskupení lidu doby železné Daoine Ceilte, které pro diváky připravuje poutavé zpracování keltských legend, okořeněné dávkou bojového i scénického šermu.
Pod názvem Snídaně s irskými autory se ukrývá literární čtení, které jako svůj projekt připravuje obecně prospěšná společnost Bez rozdílu. Gulliverovy cesty (J. Swift) tak propojí mladé lidi – zdravé, nevidomé a neslyšící.
Více informací naleznete zde
Adresa:
DIvadlo v Celetné
Celetná 595/17
110 00 Praha 1, Praha-Staré Město
GPS: 50°5’14.129″N, 14°25’29.201″E
GPS: 50.0872581N, 14.4247781E
Spojení:
metro trasa B – stanice Náměstí republiky dále okolo Prašné brány do Celetné ulice
Tramvaje číslo: 5, 8, 24, 26, 51, 54, 56 – stanice Náměstí republiky dále okolo Prašné brány do Celetné ulice
Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde
Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde
Mapa:
Nejnovější komentáře