Rudolfinum představuje Motýlí efekt?

Datum konání:
18.1.2013 - 10.3.2013 : 10:00 - 18:00

Místo:
Galerie Rudolfinum

Kategorie


Galerie Rudolfinum představuje výstavu Motýlí efekt? Šest malířů vyjadřuje prostřednictvím svých děl reflexi dnešní doby, která v sobě nese množství rozmanitých kulturních impulzů a stop z různě vzdálené minulosti. Motýlí efekt? aneb 6 způsobů dramatizace obrazu6 způsobů různosměrné dekonstrukce celku, který se neustále rozpadá, ale i 6 způsobů výrazové defragmentace obrazu.

Rozcestník: vše o  Rudolfinu více informací čtěte zde

V Galerii Rudolfinum se koná pozoruhodná výstava s netradičním názvem Motýlí efekt? Tento efekt, jakožto umělecký styl, má vyjadřovat  citlivou závislost vývoje systému na počátečních podmínkách a jaké dopady mohou změny vývoje vlastně mít. Název „Motýlí efekt?“ metaforicky odkazuje k principu východiska a důsledku, aniž by mohl být tento princip přesně časově a prostorově usazen. Vystavující malíři se ve své tvorbě zaměřili na reflexi dnešní doby.
Šest malířů tří věkových generací reaguje ve svých obrazech na tuto situaci. Každý z autorů specifickým způsobem, jemu vlastním, zpřítomňuje a zobecňuje nejistotu z neznámého. Ta se projevuje v iritačních námětech, v kolážování různých časových rovin, v přejímání i deformaci věcnosti.

Vystavující:

Vladimír Véla (1980) -Procesy v prvotních, živých formách. Cyklické opakování zrodu a zániku. Motiv jádra a znaku v jednoduchých kompozicích mimo chronologii dějin.

Adam Štech (1980) - Vytěžování dějin umění „proti srsti“, narušování chronologie. Koláž historických slohových fragmentů. Parafráze, aktualizace, zpřítomňování
Martin Gerboc (1971) - Básnické a filozofické rezonance (např. Baudelaire, Artaud, Foucault, Barthes). Deziluze praxe mezi mocí násilím a sexem. Květy zla.
Lubomír Typlt (1975) - Metafory prozření. Čas dětství a dospívání. Hra jako nevratný vstup do zkušenosti.
Daniel Pitín (1977) - Rozpad kontinuálního vyprávění. Svět jako labyrint. Metamorfóza času a prostoru v mediálním křížení obrazů a informací.
Jiří Petrbok (1962)  - Možnosti nové syntézy. Odhmotnění, redukce a spiritualita. Recyklace a citace jako základ nové výrazové identity.

Více informací naleznete zde.

 Adresa:
Alšovo nábřeží 12
110 01  Praha 1

Kontakty:
+420 227 059 205
galerie@rudolfinum.org

http://www.galerierudolfinum.cz

Vstupné: 120/70 Kč
Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská
Bus:207 – Staroměstská
Metro:A – Staroměstská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde





Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »



 

Mapa:

Loading Map....